Darmowe gry online dla dzieci, zabawy dla dzieci, spędzanie czasu z dziećmi oraz wspomnienia z dzieciństwa. Zapraszam:
Blog > Komentarze do wpisu

Mumia - zabawa z dziećmi

Zabawy z dziećmi - MUMIA

Zabawa w mumię to jedno ze śmieszniejszych zajęć z dziećmi:)

Bierzemy rolki bandaża opatrunkowego lub wcześniej uszyte/wycięte długie paski z białego materiału (można do tego celu pociąć stare prześcieradło) ewentualnie rolki papieru toaletowego lub zrolowane papierowe ręczniki do wycierania.

Zawijamy dziecko w bandaże, tak by mogło widzieć co się dzieje i uciekamy przed naszą dziecięcą mumią ;p Dobrym pomysłem jest też odwrócenie ról, tak by dzieci ganiały nas:)

Info:

Mumia – nazwa wywodząca się z arabskiego  słowa pochodzenia perskiego mumija oznaczające "smołę", określająca zmumifikowane (zabalsamowane) ciało człowieka, zabezpieczone przed rozkładem odpowiednimi zabiegami i substancjami.

Egipcjanie mumifikowali swoich władców i dostojników usuwając wszystkie wnętrzności człowieka, które po zakonserwowaniu umieszczano w rytualnych naczyniach zwanych urnami kanopskimi lub kanopami, a następnie puste wnętrze ciała wypełniali szmatami, sianem. Później ciało smarowano olejkami i owijano w bandaże. Tak właśnie powstawały mumie, które przetrwały do dzisiejszych czasów.

źródło: http://pl.wikipedia.org

 

piątek, 19 lutego 2010, eseb

Polecane wpisy

Pomoc

gry dla dzieci za darmo
prezenty
gołębie, gołąb
eseb