Darmowe gry online dla dzieci, zabawy dla dzieci, spędzanie czasu z dziećmi oraz wspomnienia z dzieciństwa. Zapraszam:
wtorek, 02 marca 2010

W tym tygodniu postaram się napisać więcej o grze Minions.

Gram w nią od dłuższego czasu i coraz bardziej mi się podoba. Najlepsze jest to, że za przeciwników mamy żywych graczy a nie komputer:)

Ja najlepiej lubię grać Splodge. Ma najlepszy pancerz, a wraz ze zwiększającymi się poziomami wzrasta również ilość punktów życia.

Czołgi polskie.

Polskie czołgi to głównie przestarzałe PT-91

PT-91 Twardy jest czołgiem podstawowym przełomu II i III generacji. Załogę czołgu tworzy dowódca, działonowy i mechanik-kierowca. Kierowca zajmuje miejsce w kadłubie, dowódca i działonowy w wieży.
Kadłub PT-91 jest wykonany ze spawanych płyt stalowych. Wzmocniono go materiałem kompozytowym. Pancerz czołowy kadłuba (analogiczny wobec pancerza T-72M1) jest pancerzem warstwowym o łącznej grubości 230 mm. Uwzględniając nachylenie aby przebić pancerz pocisk musi przebyć ok. 500-600 mm stali i elementu kompozytowego.
Polska posiada obecnie 232 czołgi PT-91

A tymczasem, zapraszam do grania w Mininons, jeną z najlepszych gier typu:gra czołgi online.

http://www.casualcollective.com/#games/Minions

czołgi online

gra czołgi online

gra w czołgi

poniedziałek, 01 marca 2010

Z przeprowadzonych badań wychodzi że najfajniejsze gry dla dzieci to gry logiczne.

Za nimi plasują się gry samochodowe.

Trzecie miejsce to gry mario.

Czwarte zaś, ku zdziwienie zajmują ubieranki dla dziewczyn.


Czym muszą się wyróżniać najfajniejsze gry ?

Najfajniejsze gry to takie, do których lubimy wracać mimo że gramy już w nie długo. Szybko się nie nudzą i za każdym razem dzieje się coś nowego, niepowtarzalnego.

Dzisiaj w świecie gier, nie jest trudno o dobre tytuły. Producenci prześcigają się w głośnych tytułach, budżetach oraz reklamach. Czasami jest aż tego za dużo. Na szczególną uwagę zasługuję serie, które składają się z kilku części. Widać wtedy, że na taką grę jest popyt. Niestety ale producenci często robią swoich fanów w tak zwanego balona i wypuszczają niby nową grę, ale tak naprawdę mało co w niej zmieniają. Wstawiają drobną kosmetykę graficzną i myślą że zwojują tym rynek.

Osobiście z najfajniejszych gier komputerowych to wspominam te dawno, za czasów commodore i początków PC. Commando, Cadillacs and Dinozaurs, do tych gier miło się wraca.

Ale co by nie pisać, to najfajniejsze gry zawsze są z bliskimi nam osobami i to nie komputerowe ale takie gdzie rozwijamy nasze więzi społeczne.

najfajniejsze gry

fajne gry

najciekawsze gry

niedziela, 28 lutego 2010

Tym razem wspomnienia z dzieciństwa.

Na osiedlu w którym mieszkaliśmy, była cukiernia która produkowała lizaki dla dzieci. Mieściła się ona w piwnicy jednego z bloków. Nie można było tam kupować lizaków, wysyłali je do sklepów. Co dziwniejsze, pomieszczenie było dość małe i warunki sanitarne pewnie też pozostawiały dużo do życzenia.

Tak czy siak, czasem chodziliśmy pod tą mini cukiernię i od czasu do czasu dostawaliśmy po lizaku:) Głównie za wyniesienie wora ze śmieciami.

Lizaki te miały tylko jeden kolor: czerwony. Wszystkie były którąś z cyfr: 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, innych wzorów nie było.

Czemu o tym piszę ? Hmm sam nie wiem, tak jakoś mnie naszło to wspomnienie;)

piątek, 26 lutego 2010

Malowanie razem z dziećmi

Gdy byłem mały dzieckiem, bardzo lubiłem malować. Było to jedno z moich ulubionych zajęć. Mama nawet myślała, że gdy dorosnę to zostanę malarzem. Tak się jednak nie stało.

Z biegiem czasu chęć malowania zanikła, ale pamięć pozostała. Przypomniało mi się gdy w domu namalowałem obrazek, który był zamieszczony w jakiejś książce. Przyniosłem go do szkoły, a nauczycielka chciała bym namalował taki sam przy niej. Nie wyszedł wprawdzie wtedy tak samo dobrze, jak ten starannie i długo malowany w domu, ale wystarczyły bym dostał 5.

Choć ta dziecina życia nie jest tak potrzebna w życiu, to warto czasem z dzieckiem przysiąść przy stole i wspólnie zacząć rysowanie, malowanie. Dziecko będzie się cieszyło, że będzie mogło pochwalić się swoim dziełem malarskim, a my miło spędzimy czas.

Życzę miłego weekednu.

 

 

czwartek, 25 lutego 2010

Football American to gra w której po przeciwnych stronach dwa zespoły. Sport ten jest najbardziej popularny w Stanach Zjednoczonych. Finał tamtych rozgrywek to Super Bowl i ogląda go około 50% domowników.

Wygrywa ten zespół który zdobędzie jak najwięcej punktów.

Piłka jest w kształcie elipsy. Można ją trzymać w rękach, podawać z ręki do ręki, rzucać oraz kopać.

Punkty zdobywa się przebiegając z piłką końcową linię boiska , rzucając do zawodnika stojącego za linią lub kopiąc do bramki.

W dzisiejszej grze dla dzieci wcielamy się w rolę napastnika. Sterujemy strzałkami oraz klawiszem Z.

Miłej zabawy:)

Football <- Gra

środa, 24 lutego 2010

Pamiętam czasy gdy jeszcze za młodu wielka frajda była, gdy robiliśmy sobie z bratem telefon ze sznurka. Dziś nastały czasy gdzie wiele dzieci nawet nie wie, że były takie zabawy ;)

Bierzemy dwa pojemnik z dnem i szerokim otworem u góry. Może to być kubek, pudełko itp.  W dnach wiercimy malutką dziurę przez którą przekładamy sznurek i łączymy nim nasze pojemniki, które będą służyć za słuchawkę i mikrofon.

Oddalamy się od siebie, tak by sznurek był naprężony, jest to ważne, ponieważ tylko wtedy telefon będzie działać. Jedna z osób przystawia ucho do otworu, druga zaś mówi do pojemnika który trzyma. Naprężony sznurek, wpadnie w drgania, które „przeniosą” głos rozmówcy do naszej słuchawki;)

Ta zabawa dla dzieci nie jest tak stara, bo jeszcze 20 lat temu była powszechnie znana:) Gdy nadeszła era telefonów komórkowych, straciła na znaczeniu i poszła w zapomnienie.

poniedziałek, 22 lutego 2010

Zima trzyma dalej, warto z tego skorzystać i wybrać się z dziećmi na lodowisko. Nauka jazdy na łyżwach z początku jest dość trudna, ale warto włożyć trochę wysiłku by po jakimś czasie spokojnie hasać sobie po lodzie:)

Początkowo, łyżwy nie służyły do jazdy rekreacyjnej, lecz jako środek lokomocji. Najstarsze znalezione łyżwy mają ok. 4 tys. lat, były zbudowane ze zwierzęcych kości, przywiązywane rzemieniami  do butów, służyły do poruszania się zimą po zamarzniętych stawach i jeziorach.

Łyżwy stalowe, podobne do tych, jakie znamy teraz, pochodzą dopiero z XIX wieku. Służyły już wtedy nie tylko za środek transportu, ale i do celów rekreacyjnych. Początkowo były one przymocowywane do obuwia codziennego (do celów rekreacyjnych bardzo długo były wykorzystywane takie właśnie łyżwy), a dopiero później - do specjalnych butów (na stałe).

Tradycyjne buty łyżwiarskie są wykonane ze specjalnej skóry i zawiązywane. Do celów rekreacyjnych coraz częściej wykorzystywane są buty plastikowe, zapinane na specjalne klamry. W XX wieku powstała również odmiana łyżew dwupłozowych (popularne: saneczki), wykorzystywanych głównie przez najmłodszych.
źródło: http://pl.wikipedia.org

niedziela, 21 lutego 2010

Tym razem o koncercie.

Byłem dziś na koncercie zespołu Łzy. Odbywał się on w galerii handlowej. Największą zabawę miały małe dzieci:) Z przodu ustawiła się większość z nich i przez cały ten czas czynnie brała udział w śpiewaniu.

Ogólnie wrażenia z koncertu bardzo miłe:)

sobota, 20 lutego 2010

Skoki narciarskie to jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce.

Jedną z najbardziej grywalnych gier o skokach narciarskich jest Deluxe Ski Jump.
Na stronie producenta http://www.mediamond.fi można pobrać wersję demo lub kupić oryginalną.

2 część można kupić za 7 euro,
3 część już za 10 euro.

Cena nie jest wygórowana. Przed zakupem warto pograć w demo, by zobaczyć co kupujemy.

Życzę wielu udanych skoków:)

Skoki narciarskie gry

skoki online

gry online skoki narciarskie

piątek, 19 lutego 2010

Zabawy z dziećmi - MUMIA

Zabawa w mumię to jedno ze śmieszniejszych zajęć z dziećmi:)

Bierzemy rolki bandaża opatrunkowego lub wcześniej uszyte/wycięte długie paski z białego materiału (można do tego celu pociąć stare prześcieradło) ewentualnie rolki papieru toaletowego lub zrolowane papierowe ręczniki do wycierania.

Zawijamy dziecko w bandaże, tak by mogło widzieć co się dzieje i uciekamy przed naszą dziecięcą mumią ;p Dobrym pomysłem jest też odwrócenie ról, tak by dzieci ganiały nas:)

Info:

Mumia – nazwa wywodząca się z arabskiego  słowa pochodzenia perskiego mumija oznaczające "smołę", określająca zmumifikowane (zabalsamowane) ciało człowieka, zabezpieczone przed rozkładem odpowiednimi zabiegami i substancjami.

Egipcjanie mumifikowali swoich władców i dostojników usuwając wszystkie wnętrzności człowieka, które po zakonserwowaniu umieszczano w rytualnych naczyniach zwanych urnami kanopskimi lub kanopami, a następnie puste wnętrze ciała wypełniali szmatami, sianem. Później ciało smarowano olejkami i owijano w bandaże. Tak właśnie powstawały mumie, które przetrwały do dzisiejszych czasów.

źródło: http://pl.wikipedia.org

 

| < Kwiecień 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Pomoc

gry dla dzieci za darmo
prezenty
gołębie, gołąb
eseb